Ugrás a fő tartalomra

2013/2/9 - Az Úr napja (Zofóniás)


Isten hatalmas erővel bír, az egész teremtett világ remeg előtte, nem tűri meg örökre a bűnt és egyszer türelmének vége szakad.
„...az Úr harajának napja! Mert oly gyorsan jön az a nap, ahogyan a polyva száll” (Zof 2:2)
„Félelmesen lép fel velük szemben az Úr, semmivé teszi a föld minden istenét. Akkor az Úr előtt borulnak le az emberek mindenütt...” (Zof 2:11)
Zofóniás e szavakat használja az Isten ítéletének napjára, mikor az Úr véget vet a bűn történelmének.
Az Úr haragja? Nem egy szerető Istennek ismertük meg Őt? Hogyan tudod összeegyeztetni ezt Isten jellemével? Lehet az ítélete a szeretetétnek egyik jele? Téged rémülettel vagy várakozással tölt el ez a nap?

Már az Ószövetség korában is számos tévhit élt Isten ítéletének napjával kapcsolatban, amik azonban sajnos még ma is jelen vannak. Nézzünk meg ezek közül néhányat!
Olvasd el: Zof 1:18
Sokan úgy gondolják, ha van elég pénz, akkor mindent meg lehet oldani, talán még az Úr ítélete alól is kivonhatják magukat... itt azonban azt olvassuk, hogy a pénz nem segíthet semmilyen for-mában! Te milyen helyzetekben tapasztaltad már meg, hogy bizony a pénz nem mindig segít, hanem valami másra van szükség?
Olvasd el: Zof 1:12
Annak idején Jeruzsálem egyes önelégült lakói azt gondolták: Isten úgysem fog beavatkozni. Ő itt sincs, Ő csak valahol messze, tőlünk nagyon távol él. Nem érdekli Őt az ember sorsa, nem tesz semmit, se jót, se rosszat... Nem ismerős ez a gondolkodás? Milyen dolgokban tapasztaltad meg ezt a hozzáállást bará-taid, ismerőseid körében?
Olvad el Zof 1:4
Néhányan azt gondolják, hogy ők majd úgyis mentesülnek a büntetés alól csak azért, mert a „jó” csoporthoz tartoznak, vagy őket nem érheti semmi baj, mert ez meg ez az ismerőse és ő majd úgyis elintézi. Itt azonban valami egészen másról olvasunk: Jeruzsálem - Isten városa, Júda - Isten népe „kinyújtom kezemet ellenük” – mondja az Úr... Már Isten népére is vonatkozik az ítélet? Ők sem mentesülnek? Még közülük is előfordul-hatnak olyanok, akik nem ismerik és nem szeretik az Urat? Van-e egyáltalán különbség az ítéletkor abban, hogy ki hova tartozik?

Jó hír! A remény üzenetét azonban sosem hagyja ki a Biblia! Sose felejtsd el, hogy az Úr ke-gyelme mindig hatalmasabb, mint a haragja! Mindenki győztes lehet, aki átérzi gyengeségét, semmiségét, tehetetlenségét és Krisztusra bízza magát, illetve arra, amit értünk tett a kereszten. Nem ellentmondás ez? Hogyan lehet egy gyenge, tehetetlen ember győztes? Vagy csak így lehet?

Talán a legtöbb ember hajlamos úgy gondolni az ítélet szóra, mint valami rosszra. De Isten ítélete biztos, hogy csak rossz? Gondolj csak bele, mi is ez valójában: büntetés vagy helyreállítás? Valaminek a vége, vagy valaminek a kezdete? A föld pusztulása, vagy Isten országának az eljövetele? Melyik jut eszedbe először, mikor erre gondolsz?
Olvasd el: Zof 3:17
Ha nem szégyelled Őt, Ő sem fog szégyellni az Atya előtt és minden téged ért fájdalmat, vagy sérelmet áldássá fog változtatni. Ne felejtsd el, hogy Isten, helyreállító munkája után örökké veled fog lakozni! A te örömödnél már csak Isten öröme lesz nagyobb!

Mit érzel akkor, amikor tudod: Isten így örül Neked?

M. P.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

2015/3/12 - Pál missziója és üzenete

Mielőtt belekezdenénk Pál „missziói stratégiájának” tanulmányozásába, érdemes megemlítsük, hogy ha Pál nincs, emberileg nézve nincs keresztyénség. Ő volt a nagybetűs MISSZIONÁRIUS. Pálnak egyetlen dolog kötötte le minden idejét és figyelmét, ez pedig a misszió volt. Igen, jól értetted. Mindent hátrahagyott, minden mást feleslegesnek ítélt, és teljes erővel arra a küldetésre koncentrált, amit a Damaszkusz felé vezető úton kapott ( ApCsel 9:1-31 ). Ez egy jól felépített stratégiát eredményezett, aminek nézzük most meg néhány pontját!

2025/3/9 A törvény szerinti élet

  9. A törvény szerinti élet (Augusztus 30.) „Szeresd az Örökkévalót, Istenedet, teljes szíveddel, egész lelkeddel, teljes értelmeddel; és úgy szeresd az embertársadat, mint saját magadat!” (Lukács 10,27) Az előző héten arról beszélgettünk, miként adott Isten törvényt a népének. Miért volt szükség rá, mi volt a fő célja, stb. A múlt heti beszélgetést felfrissítve, és a mostani téma bemelegítéseként vitassátok meg az alábbi kérdéseket: Mire jó a törvény? Miben akadályoz a törvény? Mi történik akkor, ha nincs törvény? Ha körülnézünk magunk körül a világban, a történelemben, a különböző vallások területén, azt látjuk, hogy nincs két egyforma törvény és szabályrendszer. Ez egyrészt azért van, mert a törvények minden kultúrában a törvényadó ideáljait, céljait, szándékát és jellemét tükrözik. Másrészt viszont azért, mert a törvények az adott közösség korához, társadalmához, szokásaihoz, kultúrájához is igazodnak. Ezért van az például, hogy az ószövetségi korban nem volt szükség Ál...

2025/3/12 – Mutasd meg nekem a te dicsőségedet! (szeptember 20)

  12. „Mutasd meg nekem a te dicsőségedet!” (Szeptember 20.) Szemtől szembe? Voltál már úgy, hogy nagyon szerettél volna megismerni valakit, de csak hallomásból ismerted? Például egy híres sportolót, énekest vagy YouTube-sztárt. Videókat néztél róla, interjúkat olvastál vele vagy idézeteket tőle, de amikor (ha) végül találkozol vele személyesen, minden egészen más dimenzióba kerül. Pont ilyen mély vágy van az ember szívében Istennel kapcsolatban is. Ez a tanulmány arról szól, hogyan mutatkozik be nekünk Isten a Bibliában, és hogyan tudjuk valóban megismerni Őt. 1. Mózes és a találkozás vágya Mózes olyan kapcsolatban volt Istennel, ami páratlan: „Az örökkévaló szemtől szembe beszélt Mózessel, ahogy az ember a barátjával szokott beszélni” (2Móz 33:11a). De még Mózes sem elégedett meg ennyivel. Azt kérte: „… mutasd meg nekem dicsőségedet!” (33:18). Isten erre azt válaszolta: „Megteszem a kedvedért,… De arcomat nem láthatod, mert ember nem láthat engem úgy, hogy életben maradjon” (3...