Ugrás a fő tartalomra

2013/1/7 - Tükör által homályosan

Fiatalos beszélgetésfonalak
Forrás: Bibliatanulmányok, Tükör által homályosan. 

Az én életem, az én testem!
„Mit törődsz velem? Azt teszem, és akkor, amikor akarom! Ne korlátozz!”

Neked már megfordultak a fejedben ezek a gondolatok?

Tegyük fel, hogy veszélyes expedíción kell részt venned a Himaláján. Egyszer csak beomlik alattad a jég, de még sikerül fél kézzel megkapaszkodnod, mielőtt a mélybe zuhannál. Nem bírod sokáig, egyre húz a mélység…


A gleccser tátongó szájának szélén, ha csak ismerőseid közül választhatnál, kit vennél legszívesebben, hogy segítő jobbot nyújtson? (miközben tudod, hogy minden figyelmetlenség, hiba az életedbe kerülhet…) Miért őt?

Isten azt akarja, hogy felelősséggel tartozzunk egymás iránt, hogy szolgáljunk egymásnak és lépjünk igazi közösségre. Ne akarjunk „függetlenedni” felebarátunktól. Meg kell értenünk, hogy valóságos őrzői vagyunk egymásnak.

Milyen érzés függni a másiktól?
Olvassuk el a Zsolt 24:1-et!

Olvassuk el Zsolt. 24: 1-et!

 

Az életünk, hogy megszülethettünk, Isten csodálatos ajándéka. Bár a bűn nagyban megrontja, és halállal ér véget. Milyen hálásak lehetünk az Úrnak, hogy ettől függetlenül van reménységünk! „Mert nagy árat fizetett értetek…”. A megváltással felkínálja, hogy dönthetsz az örök élet mellett, megragadva segítő kezét.

A Mindenható teremtett mindannyiunkat, mindenki léte teljes egészében tőle függ, ha bevalljuk magunknak, ha nem.

Ördög csak a mesékben van!?
Hátrány egyáltalán, ha valaki nem hisz Lucifer létezésben?

Bár az Úré a Föld, nem szabad megfeledkeznünk Sátán hatalmáról! Hiszen ki akarja terjeszteni uralmát mindarra, amire csak tudja (1Pét 5:8).

Ezen a világon oly sok minden a rossz oldal zászlaja alatt áll… Látszólag jót akarnak nekünk, hogy megértsük, és megoldódjanak a problémáink. De ez csalóka, hiszen tudhatjuk, hogy „van út, amely helyesnek látszik az ember előtt, de végül a halálba vezet.” (Péld 16:25)

Tanítói módszertan (játékos feladat):
„A varázsló rendelőben”: Osszunk szét cetliket, amire előre felírunk különböző ezotériás „segítségeket”, amit még ne fordítsanak fel (pl.: kártyajóslás, asztaltáncoltatás…stb.) Majd miután kiosztottuk, tájékoztassuk a körben ülőket, hogy most mindannyiuk éppen egy mágiai egészség központban várnak a különféle „kezelésekre”. Minden cetlin egy ilyen „kezelés” található. A feladat: egyesével mutassák be, amit húztak, vigyázva, hogy nem ejthetik ki magát a szót, sem közvetlen hozzá kapcsolódó szavakat (pl: jóslásnál: jósnő, gömb… stb.). A bemutatás a következőképpen zajlik:
  • Milyen problémával keresed fel az adott ezotériás „segítséget”?
  • Hogy képzeled el? (most mész először)
Valószínű, lesznek páran, akik nem hallottak, még párat azokból, amiket előre összeírtál lapokra. Beszéljétek meg közösen, az ezekből fakadó kérdéseket. 

  • Miért roppant veszélyes ilyen ál-megoldások felé fordulni? Ha van tapasztalatotok, meséljetek egymásnak tömören.
Sátán valóban képes rombolást végezni magunkban, mint a természetben. Hiba volna alábecsülni a gonosz haragját és pusztító erejét!

A legszörnyűbb, hogy minden halandó már születésétől kezdve a rosszra hajlik: „mert az ember szívének gondolata gonosz az ő ifjúságától fogva…” (1Móz 8:21). A Biblia nyíltan kijelenti: amíg nem hozunk döntést, Isten mellet, elfogadva a megváltását, addig bűnös természetünknél fogva a „levegőbéli fejedelemnek engedelmeskedünk”.

Végül nézzük meg, mit mond nekünk erről Ef.2:2-3!
„De Isten, aki gazdag az irgalmasságban, igen nagy szeretetből, mellyel szeretett minket, noha bűneink miatt halottak voltunk, Krisztussal együtt életre keltett – kegyelemből üdvözültetek –.” 
(Ef. 2:4-5)
… és te kihez fordulsz, ha keresed a megoldást?  

Várnagy András

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

2025/1/1 – Isten őszinte szeretete (január 4)

1. Isten őszinte szeretete (Január 4.) Ebben a tanulmányban Isten jelleméről fogunk gondolkodni. Arról, hogyan tudja kiegyensúlyozottan bemutatni a szeretetteljességet és igazságosságot egy személyben anélkül, hogy ellentmondásokba ütközne. És mit jelent az, hogy számunkra is hasonló életet szán, amelyben mindenkit egyenlőként kezelünk, és igazságosan bánunk velük, akár ösztönösen jön, hogy ilyen módon mutassunk szeretetet az irányukba, akár tudatos erőfeszítés kell hozzá. Olvassátok el Egyszerű Fordítású Bibliából Hóseás próféta könyvének 1. fejezetét! (A világosabb megfogalmazás és a magyarázó jegyzetek segítenek jobban átlátni.) Ismertétek ezt a történetet? Mit mond ez számotokra Isten jelleméről? Beleillik az istenképetekbe, hogy Ő néha ilyen furcsa dolgokat is kérhet a követőitől? Miért? Beszélgessetek ezekről! Isten hűsége és szeretete dacára saját választott népe újból és újból fellázadt ellene. A Szentírás ezért mutatja be többször is úgy az Urat, mint aki egy rossz házasságban...

2025/1/10 - A hatalom gyakorlásának szabályai (március 8.)

  10. A hatalom gyakorlásának szabályai (Március 8.) A hatalom Gyerek voltam még, amikor egy idős lelkész megtanított nekem egy szójátékot: "Azt mondják a hatalmasok, hogy akinek hat alma sok, annak hatalma sok, de akinek hatalma nincs, annak hat alma sincs." A közmondás azt az ironikus gondolatot hordozza, hogy a hatalom és az anyagi javak közötti összefüggés sokszor igazságtalanul alakul. A hatalommal bírók könnyebben jutnak hozzá a javakhoz, míg a hatalom nélküliek számára az alapvető dolgok is elérhetetlenek lehetnek. Szerinted mit jelent a hatalom? Neked milyen hatalmad van? Kik azok, akik rajtad gyakorolnak hatalmat és hogy viseled? Van olyan személy, akit felruháztál hatalommal?   Közjogi értelemben, a hatalom megszerzésének két útja van. Demokratikus környezetben a választók felhatalmaznak valakit közvetlenül, vagy megbízott küldöttjeik által. Ebben az esetben a polgárok legalább egyszerű többsége átadja valakinek, vagy egy csoportnak a hatalom gyakorlásának jogát, am...

2025/1/2 – Szövetség és szeretet (január 11)

 2. Szövetség és szeretet (Január 11.) Keresztény körökben gyakran emlegetjük a görög agapé szót, amely a feltétlen, önfeláldozó és önzetlen szeretetet jelöli. Ezért ezt a szót gyakran egyedül Isten szeretetével azonosítjuk. Az igazság azonban az, hogy emberek is képesek így szeretni. Sőt, Isten is képes máshogyan szeretni, hiszen a szeretet saját természeténél fogva egy többdimenziós dolog. Így amíg az alábbi jól ismert versben az eredeti szöveg az agapét használja (“Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” János 3:16), addig például János 16. fejezetének 27. versében a fileó kifejezés áll az eredetiben („Mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem”.) Egy újabb görög szó, amit ugyanúgy a szeretetre használunk, de annak valahogy egy másik rétegét fogja meg. A fileo a baráti szeretetet jelöli, ezért úgy is lefordíthatnánk, hogy ‘kedvel’. Tehát az utóbbi bibliaverset val...