Ugrás a fő tartalomra

2013/3 - BEVEZETÉS: Ébredés és reformáció

Soha nem könnyű dolog az ébredés.Én személy szerint a következő módszert használom:

Tegyük fel, hogy 8:00-kor feltétlen ki kell kelnem az ágyból, és le kell gurítanom valami élénkítőt a torkomon, (egy pohár hideg víz mindennél többet ér) hogy a nap ne essen szét, vagy hogy odaérjek a megbeszélt helyre a megbeszélt időpontban.  Ehhez beállítom az órámat 7:30-ra, hogy még fél órára visszafekhessek, majd 8-kor úgy érezhessem „Na, jól átvertük a rendszert, nyertem fél órát…” Holott nyilván nem erről van szó. Felébredhetnék fél nyolckor is, akkor még egy kis olvasás is beleférne, nem csak a rohanás. De ez van, ezt kell szeretni. Kényszer-ébredek.

Ezzel a hozzáállással soha nem leszek miniszterelnök, de lehet, hogy rendes munkahelyre se vesznek fel. Ahhoz ez kevés.

Nem egyszerűbb a helyzet a gyülekezetekben sem. Képesek vagyunk átaludni az életünket, és napról napra „átverni a rendszert”, nyerni „fél órát”, amit alvással tölthetünk. Nem kell aktivizáljuk magunkat, nem kell ébren lennünk. Nyilván az álmainkban minden egyszerűbb, és passzívabb. Mégsem ez az az állapot, ahol Isten látni akar bennünket.

Bár félálomban is képes vagyok felvenni a telefont, lehet, hogy nap közben nem fogok emlékezni rá, hogy mit üzentek nekem a vonal túlsó végéről.

Az ébredést nem lehet felülről levezényelni. Az ébredéshez szükség van arra, hogy én is akarjam, különben az első adandó alkalommal visszaalszom, és lőttek a napi teendőimnek.

Bár félálomban is képes vagyok hallgatni az istentiszteletet, lehet, hogy a hétköznapokban nem fogok emlékezni rá, hogy mit üzentek nekem a vonal túlsó végéről.

Ebben a negyedévben erről fogunk beszélgetni. No nem a reggeli ébredésről, és nem a szó szoros értelmében vett, ágyból való kitápászkodásról, sokkal inkább arról, hogy hogyan szabaduljunk meg végre, egyszer és mindenkorra attól az állapottól, ami leültet, elkedvtelenít, elérdektelenít Istennel szemben.

Tudod, félálomban is képes vagyok leélni az életemet... de lehet, hogy az örök élethez az kevés.
„Az őszinte istenfélelemben való megújulásra van a legnagyobb és legégetőbb szükségünk” (Szemelvények Ellen G. White írásaiból. 1. köt. Budapest, 1999, Advent Kiadó. 115. o.)
A Sci-Fi vezető

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

2015/3/12 - Pál missziója és üzenete

Mielőtt belekezdenénk Pál „missziói stratégiájának” tanulmányozásába, érdemes megemlítsük, hogy ha Pál nincs, emberileg nézve nincs keresztyénség. Ő volt a nagybetűs MISSZIONÁRIUS. Pálnak egyetlen dolog kötötte le minden idejét és figyelmét, ez pedig a misszió volt. Igen, jól értetted. Mindent hátrahagyott, minden mást feleslegesnek ítélt, és teljes erővel arra a küldetésre koncentrált, amit a Damaszkusz felé vezető úton kapott ( ApCsel 9:1-31 ). Ez egy jól felépített stratégiát eredményezett, aminek nézzük most meg néhány pontját!

2025/3/9 A törvény szerinti élet

  9. A törvény szerinti élet (Augusztus 30.) „Szeresd az Örökkévalót, Istenedet, teljes szíveddel, egész lelkeddel, teljes értelmeddel; és úgy szeresd az embertársadat, mint saját magadat!” (Lukács 10,27) Az előző héten arról beszélgettünk, miként adott Isten törvényt a népének. Miért volt szükség rá, mi volt a fő célja, stb. A múlt heti beszélgetést felfrissítve, és a mostani téma bemelegítéseként vitassátok meg az alábbi kérdéseket: Mire jó a törvény? Miben akadályoz a törvény? Mi történik akkor, ha nincs törvény? Ha körülnézünk magunk körül a világban, a történelemben, a különböző vallások területén, azt látjuk, hogy nincs két egyforma törvény és szabályrendszer. Ez egyrészt azért van, mert a törvények minden kultúrában a törvényadó ideáljait, céljait, szándékát és jellemét tükrözik. Másrészt viszont azért, mert a törvények az adott közösség korához, társadalmához, szokásaihoz, kultúrájához is igazodnak. Ezért van az például, hogy az ószövetségi korban nem volt szükség Ál...

2025/3/12 – Mutasd meg nekem a te dicsőségedet! (szeptember 20)

  12. „Mutasd meg nekem a te dicsőségedet!” (Szeptember 20.) Szemtől szembe? Voltál már úgy, hogy nagyon szerettél volna megismerni valakit, de csak hallomásból ismerted? Például egy híres sportolót, énekest vagy YouTube-sztárt. Videókat néztél róla, interjúkat olvastál vele vagy idézeteket tőle, de amikor (ha) végül találkozol vele személyesen, minden egészen más dimenzióba kerül. Pont ilyen mély vágy van az ember szívében Istennel kapcsolatban is. Ez a tanulmány arról szól, hogyan mutatkozik be nekünk Isten a Bibliában, és hogyan tudjuk valóban megismerni Őt. 1. Mózes és a találkozás vágya Mózes olyan kapcsolatban volt Istennel, ami páratlan: „Az örökkévaló szemtől szembe beszélt Mózessel, ahogy az ember a barátjával szokott beszélni” (2Móz 33:11a). De még Mózes sem elégedett meg ennyivel. Azt kérte: „… mutasd meg nekem dicsőségedet!” (33:18). Isten erre azt válaszolta: „Megteszem a kedvedért,… De arcomat nem láthatod, mert ember nem láthat engem úgy, hogy életben maradjon” (3...