Ugrás a fő tartalomra

2016/1/10 - Pál írása a lázadásról

Ha olyan könyvet olvasok, ami túl izgalmasnak ígérkezik, a végére lapozok és megnézem, mit is várjak. Ha olyan filmet nézek, ami túl izgalmasnak ígérkezik, a végére tekerek és megnézem. Bugyuta? Talán. Legtöbbször nagyon hozzám nőnek a karakterek, szenvedésüket átérzem, néha meg is siratom. Ettől függetlenül a cselekmény ugyanúgy leköt, igyekszem egy lépéssel az eseménysor előtt járni, kitalálni, hogy is lehetne megoldani a felmerülő kalandokat…
Te olyan életet élsz, ami igazán izgalmas ígérkezik. Ha eddig még nem néztél úgy filmet, nem olvastál úgy könyvet, hogy meglesed a végét, most mindenképpen tedd ezt. Lapozz a Bibliád végére!

A filmek/könyvek csak néhány óra izgalommal járnak, de ott nem téged találnak el a golyók… A saját életben viszont minden téged ér. Minden szó, minden érzés, minden tett, minden nevetés, könny, öröm, bánat. Olyannyira, hogy néha el se hiszed, hogy lehet ezt kibírni… Akkor, amikor a legnehezebb, amikor igazán egyedül érzed magad, lapozz a Bibliád végére és olvass Pál leveleiből:
„Ezek a »gyermekek« közönséges hús-vér emberek. Ezért Jézus is ugyanilyen emberi testben járt a Földön. Azért kellett ennek így lennie, hogy Jézus a saját halálával legyőzze a Sátánt, aki a Halál felett uralkodik. Igen, Jézus emberré lett és meghalt, hogy az embereket megszabadítsa a halálfélelemtől, amely őket egész életükben rabszolgaságban tartotta.” (Zsidók 2:14-15 – EFO)
Magyarul: Jézus is hasonló lett hozzánk (testből, vérből), hogy halálával megsemmisítse az ördögöt – azért, hogy szabadságot adjon Neked. Olyan háborút vívsz, kedves fiatal barátom, aminek előre kihirdették a győztesét. Jézus győzött. Lapozz bátran tovább, olvass, kutass, győztes vagy!
  • Igazságos, hogy egy ember bűne miatt minden ember szenved? Na és az igazságos, hogy egy bűntelen halála miatt minden ember (még az első is) újrakezdheti?
  • Milyen fegyverekkel harcolhatsz egy eleve győztes háborúban? (Ef. 6:11-17)
Kriszti

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

2025/1/1 – Isten őszinte szeretete (január 4)

1. Isten őszinte szeretete (Január 4.) Ebben a tanulmányban Isten jelleméről fogunk gondolkodni. Arról, hogyan tudja kiegyensúlyozottan bemutatni a szeretetteljességet és igazságosságot egy személyben anélkül, hogy ellentmondásokba ütközne. És mit jelent az, hogy számunkra is hasonló életet szán, amelyben mindenkit egyenlőként kezelünk, és igazságosan bánunk velük, akár ösztönösen jön, hogy ilyen módon mutassunk szeretetet az irányukba, akár tudatos erőfeszítés kell hozzá. Olvassátok el Egyszerű Fordítású Bibliából Hóseás próféta könyvének 1. fejezetét! (A világosabb megfogalmazás és a magyarázó jegyzetek segítenek jobban átlátni.) Ismertétek ezt a történetet? Mit mond ez számotokra Isten jelleméről? Beleillik az istenképetekbe, hogy Ő néha ilyen furcsa dolgokat is kérhet a követőitől? Miért? Beszélgessetek ezekről! Isten hűsége és szeretete dacára saját választott népe újból és újból fellázadt ellene. A Szentírás ezért mutatja be többször is úgy az Urat, mint aki egy rossz házasságban...

2025/1/10 - A hatalom gyakorlásának szabályai (március 8.)

  10. A hatalom gyakorlásának szabályai (Március 8.) A hatalom Gyerek voltam még, amikor egy idős lelkész megtanított nekem egy szójátékot: "Azt mondják a hatalmasok, hogy akinek hat alma sok, annak hatalma sok, de akinek hatalma nincs, annak hat alma sincs." A közmondás azt az ironikus gondolatot hordozza, hogy a hatalom és az anyagi javak közötti összefüggés sokszor igazságtalanul alakul. A hatalommal bírók könnyebben jutnak hozzá a javakhoz, míg a hatalom nélküliek számára az alapvető dolgok is elérhetetlenek lehetnek. Szerinted mit jelent a hatalom? Neked milyen hatalmad van? Kik azok, akik rajtad gyakorolnak hatalmat és hogy viseled? Van olyan személy, akit felruháztál hatalommal?   Közjogi értelemben, a hatalom megszerzésének két útja van. Demokratikus környezetben a választók felhatalmaznak valakit közvetlenül, vagy megbízott küldöttjeik által. Ebben az esetben a polgárok legalább egyszerű többsége átadja valakinek, vagy egy csoportnak a hatalom gyakorlásának jogát, am...

2025/1/2 – Szövetség és szeretet (január 11)

 2. Szövetség és szeretet (Január 11.) Keresztény körökben gyakran emlegetjük a görög agapé szót, amely a feltétlen, önfeláldozó és önzetlen szeretetet jelöli. Ezért ezt a szót gyakran egyedül Isten szeretetével azonosítjuk. Az igazság azonban az, hogy emberek is képesek így szeretni. Sőt, Isten is képes máshogyan szeretni, hiszen a szeretet saját természeténél fogva egy többdimenziós dolog. Így amíg az alábbi jól ismert versben az eredeti szöveg az agapét használja (“Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” János 3:16), addig például János 16. fejezetének 27. versében a fileó kifejezés áll az eredetiben („Mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem”.) Egy újabb görög szó, amit ugyanúgy a szeretetre használunk, de annak valahogy egy másik rétegét fogja meg. A fileo a baráti szeretetet jelöli, ezért úgy is lefordíthatnánk, hogy ‘kedvel’. Tehát az utóbbi bibliaverset val...