Ugrás a fő tartalomra

2014/2/13 – Krisztus országa és a törvény

„Hanem ez lesz a szövetség, amelyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejükbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.” (Jer 31:33)
Ha örökké élhetnék itt, a Földön, biztos vagyok benne, hogy nem tanultam volna meg angolul, nem tanultam volna meg gitározni, főzni, nem akartam volna diplomát, főleg nem kettőt, nem akartam volna minél több országot meglátogatni, vagy megnősülni, mire 25 éves leszek. Ha örökké élhetnék itt, a Földön, biztosan úgy gondolnám, hogy előttem van ez a rengeteg idő, nem kell semmit elkapkodni. De nem élünk örökké. Ezen a Földön biztosan nem! Behatárolt időnk van, nem is tudjuk, pontosan mennyi, és ha ütött az óránk, az álmainknak, a tetteinknek, az összegyűjtött vagyonunknak, az emlékeinknek, mindennek annyi. Itt, a Földön. Semmi értelme.
Mert ez a Föld ilyen. Behatárolt, törvényekkel, törvényszerűségekkel lekorlátozott, és az egyik ilyen korlátozás az, hogy csak ideiglenesen lakhatjuk. Fordul párezret, és számunkra vége. Mind ismerjük a történetet: Ádámmal, Évával és Istennel kezdődött a tökéletes világ, amit Isten teremtett az emberpárnak, majd nem sokkal később Ádámmal, Évával és Sátánnal fejeződött be. A sötétség beszűrődött az ember bizalmán ejtett apró lyukakon, és teljesen uralma alá hajtott mindent, amit Isten olyan szépen megteremtett.
Máté 4:8-9-ben Sátán Jézusnak nyilatkozik arról, hogy milyen szinten uralkodik ő a Földön. Te mennyire tapasztalod ezt a mindennapi életedben? Van ennek bármiféle kihatása az emberre?

Jaj, elfelejtettem valamit!
Isten nem törődött ám bele, hogy Sátán beleturkált a teremtésébe. Már készen volt a B-terv, amit Jézusban végre is hajtott, ezáltal jogot formálva nekünk arra nézve, hogy a Menny polgárai legyünk.
Bocsánat, ez tényleg kimaradt!
Mint ahogy minden országban, a Mennyben is vannak polgárok. Nyilván sok értelme nem lenne a lakatlan területet országnak nevezni. Érthető módon. Ez egy olyan ország, ahol nem létezik a kettős állampolgárság. Vagy ide tartozol, és betartasz minden törvényt, amit előírnak neked, vagy maradhatsz a földi birodalom polgára is. Akkor viszont a földi törvények vonatkoznak rád.

Mit tudhatunk meg a következő versekből a mennyei kettős állampolgárságról?
Mit tudhatunk meg a mennyei ország állampolgárairól? Kik ők? (Jel. 14:12)

Isten szeretné, ha minél többen tagjai lennének annak az országnak, ahol a legfőbb törvény a szeretet. Szeretni egymást, szeretni Istent, ő szeret bennünket, és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Nagyon. Régi. Kerékvágásba. De mit tudhatunk arról, hogy mi a feltétele ennek az állampolgárságnak? (1Kor 6:9-11, Jel 22:14-15Milyen szerepe van az állampolgárság megszerzésében Isten törvényének?

Szerinted van garancia arra, hogy nem tér vissza a gonoszság a mennyei királyságba is? Mert azért az elég szerencsétlen helyzet lenne, ha megszabadulunk Sátántól, boldogan élünk, és egyszer csak megjelenik egy hasonló imposztor, és bumm, újra ott vagyunk, ahol a part szakad. Olvasd el a következő verseket: Dán 7:27, Jn 3:16 és Jel 21:4. Milyen igéretet kaphatunk ezekből a mennyei életünkre vonatkozóan?

Ha örökké élhetnék, egy csomó minden más lenne. A temérdek időmet nem tudnám mivel kitölteni, és úgy is gondolhatnám akár, hogy nincs értelme már most Isten útján járni. Következmények nélkül tehetném, amit akarok, halál nem létezik, élhetek, ahogy akarok. De — hála Istennek — ez nem így van. A halál elkerülhetetlen része az ember életének. Viszont ez a következmény nem Isten törvényének része. Ez egy másik, földi törvény végeredménye, annak, hogy inkább választottuk (és választjuk napról napra…) a halandó létformát.

Van azonban egy bizodalmunk. Aki Istennel él, aki az ő törvényét helyezi a saját öntörvényessége elé, azok örökké élhetnek. Olvasd el 1Kor 15:26 és Jel 20:14 verseit! Jézus a saját uralma alá hajtja és eltörli a halált, azért, hogy örök életünk legyen.
És akkor örök életem lesz. Hálával, békességgel, szeretetben töltött örök életem. Nem fogok unatkozni, nem fogok kicsapongni, mert ezentúl Isten az (örök)életem központja. Ez az Isten törvénye. És megtanulok minden nyelven, örökké a barátaimmal és a kedvesemmel fogok élni. Mert ez…
az Isten törvénye.

Kiki

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

2025/1/1 – Isten őszinte szeretete (január 4)

1. Isten őszinte szeretete (Január 4.) Ebben a tanulmányban Isten jelleméről fogunk gondolkodni. Arról, hogyan tudja kiegyensúlyozottan bemutatni a szeretetteljességet és igazságosságot egy személyben anélkül, hogy ellentmondásokba ütközne. És mit jelent az, hogy számunkra is hasonló életet szán, amelyben mindenkit egyenlőként kezelünk, és igazságosan bánunk velük, akár ösztönösen jön, hogy ilyen módon mutassunk szeretetet az irányukba, akár tudatos erőfeszítés kell hozzá. Olvassátok el Egyszerű Fordítású Bibliából Hóseás próféta könyvének 1. fejezetét! (A világosabb megfogalmazás és a magyarázó jegyzetek segítenek jobban átlátni.) Ismertétek ezt a történetet? Mit mond ez számotokra Isten jelleméről? Beleillik az istenképetekbe, hogy Ő néha ilyen furcsa dolgokat is kérhet a követőitől? Miért? Beszélgessetek ezekről! Isten hűsége és szeretete dacára saját választott népe újból és újból fellázadt ellene. A Szentírás ezért mutatja be többször is úgy az Urat, mint aki egy rossz házasságban...

2025/1/10 - A hatalom gyakorlásának szabályai (március 8.)

  10. A hatalom gyakorlásának szabályai (Március 8.) A hatalom Gyerek voltam még, amikor egy idős lelkész megtanított nekem egy szójátékot: "Azt mondják a hatalmasok, hogy akinek hat alma sok, annak hatalma sok, de akinek hatalma nincs, annak hat alma sincs." A közmondás azt az ironikus gondolatot hordozza, hogy a hatalom és az anyagi javak közötti összefüggés sokszor igazságtalanul alakul. A hatalommal bírók könnyebben jutnak hozzá a javakhoz, míg a hatalom nélküliek számára az alapvető dolgok is elérhetetlenek lehetnek. Szerinted mit jelent a hatalom? Neked milyen hatalmad van? Kik azok, akik rajtad gyakorolnak hatalmat és hogy viseled? Van olyan személy, akit felruháztál hatalommal?   Közjogi értelemben, a hatalom megszerzésének két útja van. Demokratikus környezetben a választók felhatalmaznak valakit közvetlenül, vagy megbízott küldöttjeik által. Ebben az esetben a polgárok legalább egyszerű többsége átadja valakinek, vagy egy csoportnak a hatalom gyakorlásának jogát, am...

2025/1/2 – Szövetség és szeretet (január 11)

 2. Szövetség és szeretet (Január 11.) Keresztény körökben gyakran emlegetjük a görög agapé szót, amely a feltétlen, önfeláldozó és önzetlen szeretetet jelöli. Ezért ezt a szót gyakran egyedül Isten szeretetével azonosítjuk. Az igazság azonban az, hogy emberek is képesek így szeretni. Sőt, Isten is képes máshogyan szeretni, hiszen a szeretet saját természeténél fogva egy többdimenziós dolog. Így amíg az alábbi jól ismert versben az eredeti szöveg az agapét használja (“Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” János 3:16), addig például János 16. fejezetének 27. versében a fileó kifejezés áll az eredetiben („Mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem”.) Egy újabb görög szó, amit ugyanúgy a szeretetre használunk, de annak valahogy egy másik rétegét fogja meg. A fileo a baráti szeretetet jelöli, ezért úgy is lefordíthatnánk, hogy ‘kedvel’. Tehát az utóbbi bibliaverset val...