Ugrás a fő tartalomra

2024/4/6 – További Bizonyságok Jézusról (november 9)



 További Bizonyságok Jézusról


Milyen bizonyítékok támasztják alá Jézus hitelességét? Milyen bizonyítékaid vannak a te életedben arra, hogy Jézus veled van? 


A Szentlélek bizonyságtétele


Többször előfordult már velem, hogy egy gondolat erejéig, csak egy sóhajtásként megfogalmazódott bennem egy gondolat. “Milyen jó lenne, ha…” Bármivel befejezhetném, például: “Milyen jó lenne, ha holnap picit korábban fel tudnék kelni, mert több dolgom is lesz reggel.” Vagy éppen: “Milyen jó lenne, ha ezt most nem felejteném el, ez fontos lesz holnap.”

Ilyen pillanatokban, mintha valaki hallaná a gondolataimat és jegyzetet készítene róla, majd az alkalmas pillanatban hozná a segítséget: fel tudok kelni korán és frissen, vagy éppen emlékszem arra a fontos információra, amit a sietségben nem jegyeztem fel. Mintha Jézus az apró lépéseimet is őrizné. Számomra ezek a kis pillanatok olyan erős bizonyítékok az Ő szeretetéről és jelenlétéről az életemben, amik megingathatatlanok. Neki még az én apró, jelentéktelen dolgaim is fontosak, ha azzal örömet tud okozni nekem.


Jézus, halála előtt, azt mondta tanítványainak, hogy ne aggódjanak, küld majd maga helyett egy másik védelmezőt és segítőt. Itt a Szentlélekre utalt, aki minden pillanatban, mindenhol ott tud lenni. Az én ágyam mellett reggel, és temelletted is, amikor éppen segítségre vagy vigasztalásra van szükséged. (János 15:26)


Jézusról tudjuk, hogy szeretett példázatokban beszélni, így rejtve el mélyebb jelentéseket a tanításaiban. János 7:37-39 verseiben a Szentlelket vízként ábrázolja. “Ha valaki szomjas, jöjjön hozzám, és igyon! Aki hisz bennem, annak szívéből majd élő víznek forrásai fakadnak — ahogyan az Írás mondja.” Az akkori embernek az élő víz folyamai úgy hatottak, mint nekünk egy előre behűtött ásványvizes palack egy nyári délutánon.


Gondolj egy olyan pillanatra, amikor erősen érezted és biztosan tudtad, hogy Jézus volt veled, Jézus adott választ! Tapasztaltál már meg olyan pillanatot Vele, ami olyan érzéssel töltött el, mint egy pohár friss víz? Meséld el szombatiskolai csoportodban a történteket! Hogyan éreztél? Mivel üdített fel Jézus jelenléte, válasza? 


A cselekedetek bizonyságtétele


Az egyik csodatétele után Jézus azt állította magáról, hogy integritással bír. Ez a latin kifejezés azt jelenti, hogy “teljesség”, “érintetlenség”, “erkölcsi feddhetetlenség”. Tehát vizet prédikál és vizet is iszik. Ez manapság is egy nagy erény, és talán nem is olyan egyszerű elérni. De ha előtérbe helyezed azt, hogy szavaid megegyezzenek a tetteiddel, nem bonyolódsz hazugságokba és tisztán ki mersz állni döntéseid mellett, a nagyszerű és megbecsült jellem mellett lelki békét és nyugalmat is kapsz a csomagba. Akkor nem tudnak meghazudtolni, a szavaidat kiforgatni, mert olyan erős alapon állsz, ami megingathatatlan.


Olvasd el János 5:36-38 verseit!


Jézus bizonyságot tesz magáról, és a saját tetteire hivatkozik. Mivel azokat cselekszi, amiért az Atya elküldte, ez bizonyítékkal szolgál Róla. Bár az Ő idejében sokan félreértették és megpróbálták kiforgatni szavait, de a válasza mindig tiszta és egyenes volt. A mai összegyűjtött iratokban (a Szentírásban) pedig mi olvasóként tisztán láthatjuk Jézus jellemét, anélkül hogy személyesen találkoztunk volna vele vagy láttuk volna őt. A cselekedetek hangosabban beszélnek és erősebb bizonyítékok az egyszerű vádaknál.


Olvasd el Jézus bizonyítékát a hatalmáról és integritásáról János 5. fejezetében! 


Vissza tudsz idézni olyan esetet, amikor valaki megvádolt, de tetteid alátámasztották az ártatlanságodat? Esetleg volt olyan is, amikor ki akartad magad húzni egy szorult helyzetből, de a tetteid tisztán mutatták bűnösséged? Oszd meg a válaszod a szombatiskolai csoportban, és beszéljétek meg, mit tehettél volna másképp, milyen más következmények történhettek volna, ha máshogy közelíted meg a problémát!


Ketten vagyunk: én és az Atya, aki elküldött engem. A Törvényetek azt mondja, hogy két tanú egybehangzó vallomását el kell fogadnotok. Az egyik tanú én vagyok, aki önmagamról tanúskodom, a másik pedig az Atya, aki engem elküldött — ő is tanúskodik rólam.” Megkérdezték tőle: „Hol van a te atyád?” Jézus így válaszolt: „Sem engem nem ismertek, sem Atyámat. Ha tudnátok, ki vagyok, ismernétek Atyámat is. János 8:16-19


A Mennyből pedig hang hallatszott:

„Ő a Fiam, akit nagyon szeretek, s akiben gyönyörködöm!” Máté 3:17


Jézus minden szavával és tettével az Atyát mutatta be. Az Atya és a Szentlélek bizonyságot tett Róla, és fordítva, hiszen Ők hárman egyek. Jézus arra hív, hogy csatlakozz ebbe a szeretet-körbe, és ismerd meg Őt mélyen, hogy megvédhessen, és megtapasztalhasd, milyen az, amikor kiállnak érted és a húzós helyzetben bizonyságot tesznek az ártatlanságodról!


Anna



Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

2025/1/1 – Isten őszinte szeretete (január 4)

1. Isten őszinte szeretete (Január 4.) Ebben a tanulmányban Isten jelleméről fogunk gondolkodni. Arról, hogyan tudja kiegyensúlyozottan bemutatni a szeretetteljességet és igazságosságot egy személyben anélkül, hogy ellentmondásokba ütközne. És mit jelent az, hogy számunkra is hasonló életet szán, amelyben mindenkit egyenlőként kezelünk, és igazságosan bánunk velük, akár ösztönösen jön, hogy ilyen módon mutassunk szeretetet az irányukba, akár tudatos erőfeszítés kell hozzá. Olvassátok el Egyszerű Fordítású Bibliából Hóseás próféta könyvének 1. fejezetét! (A világosabb megfogalmazás és a magyarázó jegyzetek segítenek jobban átlátni.) Ismertétek ezt a történetet? Mit mond ez számotokra Isten jelleméről? Beleillik az istenképetekbe, hogy Ő néha ilyen furcsa dolgokat is kérhet a követőitől? Miért? Beszélgessetek ezekről! Isten hűsége és szeretete dacára saját választott népe újból és újból fellázadt ellene. A Szentírás ezért mutatja be többször is úgy az Urat, mint aki egy rossz házasságban...

2025/1/10 - A hatalom gyakorlásának szabályai (március 8.)

  10. A hatalom gyakorlásának szabályai (Március 8.) A hatalom Gyerek voltam még, amikor egy idős lelkész megtanított nekem egy szójátékot: "Azt mondják a hatalmasok, hogy akinek hat alma sok, annak hatalma sok, de akinek hatalma nincs, annak hat alma sincs." A közmondás azt az ironikus gondolatot hordozza, hogy a hatalom és az anyagi javak közötti összefüggés sokszor igazságtalanul alakul. A hatalommal bírók könnyebben jutnak hozzá a javakhoz, míg a hatalom nélküliek számára az alapvető dolgok is elérhetetlenek lehetnek. Szerinted mit jelent a hatalom? Neked milyen hatalmad van? Kik azok, akik rajtad gyakorolnak hatalmat és hogy viseled? Van olyan személy, akit felruháztál hatalommal?   Közjogi értelemben, a hatalom megszerzésének két útja van. Demokratikus környezetben a választók felhatalmaznak valakit közvetlenül, vagy megbízott küldöttjeik által. Ebben az esetben a polgárok legalább egyszerű többsége átadja valakinek, vagy egy csoportnak a hatalom gyakorlásának jogát, am...

2025/1/2 – Szövetség és szeretet (január 11)

 2. Szövetség és szeretet (Január 11.) Keresztény körökben gyakran emlegetjük a görög agapé szót, amely a feltétlen, önfeláldozó és önzetlen szeretetet jelöli. Ezért ezt a szót gyakran egyedül Isten szeretetével azonosítjuk. Az igazság azonban az, hogy emberek is képesek így szeretni. Sőt, Isten is képes máshogyan szeretni, hiszen a szeretet saját természeténél fogva egy többdimenziós dolog. Így amíg az alábbi jól ismert versben az eredeti szöveg az agapét használja (“Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” János 3:16), addig például János 16. fejezetének 27. versében a fileó kifejezés áll az eredetiben („Mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem”.) Egy újabb görög szó, amit ugyanúgy a szeretetre használunk, de annak valahogy egy másik rétegét fogja meg. A fileo a baráti szeretetet jelöli, ezért úgy is lefordíthatnánk, hogy ‘kedvel’. Tehát az utóbbi bibliaverset val...